Kontakt: (+48) 512 087 287
eMail : office@unilight.com.pl

Przewodnik po profilach aluminiowych do taśm LED

Profil aluminiowy LED  to we współczesnym świecie dynamicznie rozwijająca się technologia LED. Sam produkt i jej różni producenci podbili rynek oświetleniowy, ze względu na opłacalność stosowania tej technologii. Dowiedzmy się więc jak najwięcej o profilu aluminiowym do taśmy LED. Jakie są jego zalety, zastosowania i rodzaje.

Kilka lat temu taśma LED zrobiła furorę na rynku jako jedyne źródło światła, które z łatwością się formuje i mieści we wszystkich narożnikach ze względu na swój elastyczny charakter. Było jednak kilka trudności związanych z jego trwałością i wodoodpornością. Odpowiedzią na to był właśnie PROFIL ALUMINIOWY, który rozwiązał trudności, z jakimi borykają się paski LED.

Co to są profile aluminiowe LED?

Profile aluminiowe Led to lekkie kanały zwykle wykonane z aluminium, które są przeznaczone do przechowywania i ochrony rodzajów taśm LED.

Taśma LED okazała się świetnym partnerem dla nowoczesnego oświetlenia. Aluminium to materiał, który jest prosty i można go na różne sposoby modyfikować (np. przy cięciu), ale też doskonale odprowadza ciepło i charakteryzuje się długowiecznością.

Profil aluminiowy LED chroni taśmy LED przed przypadkowym uszkodzeniem i zabrudzeniem oraz zapewnia ich optymalną temperaturę pracy.

Jego przystępna cena i powszechna dostępność sprawia, że dziś klienci kupując taśmy LED, zawsze wybierają z nimi profile aluminiowe.

Profile aluminiowe LED – rodzaje

Profile aluminiowe obecnie dostępne są w wielu rodzajach oraz 5 uniwersalnych kolorach i mogą być instalowane na kilka sposobów. Często zadawanym pytaniem jest:czy profil aluminiowy do listwy można przyciąć? Otóż TAK!  Istnieje możliwość docinania profili na dowolne wymiary, co jest ich największą zaletą. Profil to spełnienie marzeń każdego projektanta wnętrz. Poniżej znajdują się różne rodzaje profili aluminiowych

POWIERZCHNIOWY NATYNKOWY PROFIL LED

Najpopularniejszy jest aluminiowy profil LED do montażu powierzchniowego. Ich instalacja jest łatwa dzięki zainstalowaniu klipsów montażowych.

Natynkowy profil aluminiowy LED można montować na różnych powierzchniach, takich jak szafki, sufity, szafy i inne.

Posiadamy szeroką gamę profili montowanych powierzchniowo, które zaspokoją wszystkie Twoje potrzeby.
ZAPEWNIAMY NAJLEPSZĄ JAKOŚĆ I KONKURENCYJNĄ CENĘ:

>>SKLEP<<

  Wpuszczany profil aluminiowy LED, znany również jako podtynkowy profil aluminiowy        LED, jest zagłębiony wewnątrz powierzchni.

Aby zainstalować wpuszczany aluminiowy profili LED, należy stworzyć odpowiednią szczelinę zgodnie z rozmiarem profili.

Dostępne są różne typy profili wpuszczanych do różnych powierzchni, sprawdzić nasze profukty:

>>SKLEP<<

Profil narożny/ Profil kątowy

Profil kątowy LED  jest zwykle używany do montażu w narożnikach ścian, sufitów, półek, szafek i schodów. Sposób montażu zbliżony jest do natynkowych profili aluminiowych LED, czyli za pomocą klipsów montażowych.

W zależności od potrzeb istnieje wiele rodzajów narożnych profili aluminiowych. kliknij w link aby dopasować profil aluminiowy do swoich potrzeb

>>SKLEP<<

Profil architektoniczny LED

Szeroki profil LED to odpowiedź na potrzeby klientów, którzy chcieli, aby jako główne źródła światła wykorzystano taśmy LED. Grupę tę można podzielić na dwie, trzy lub 6 taśm LED. Ten rodzaj światła jest opłacalny do celów komercyjnych, np. parking podziemny, salony wystawowe, centra handlowe i wiele innych.

  Mamy szeroką ofertę profili aluminiowych architektonicznych, sprawdź ofertę:

>>SKLEP<<

Gdzie można zastosować profil aluminiowy Led?

Aluminiowy profil led można łatwo regulować i stosować w każdym zakątku domu, restauracji i miejscach komercyjnych. Nasuwa się więc pytanie: Czy pod taśmą led musi być profil aluminiowy? W teorii nie musi, ale z doświadczenia podpowiadamy że warto go stosować, zwłaszcza, że wachlarz zastosowania profili aluminiowych led jest bardzo szeroki – poniżej niektóre propozycje:

1. Profil meblowy LED

Najstarsze modele profili, które najpierw były dostępne w sprzedaży, a później dodano tylko dodatkowe rodzaje. Te profile są niewielkie właśnie po to aby zmieścić się w szafkach, pod półką i wielu innych miejscach.

 W zależności od dostępnej przestrzeni, wymaganej powierzchni i mocy światła – dobiera się rodzaj profilu do mebla. kliknij w link, aby znaleźć dostępne u nas rodzaje profili:

>>SKLEP<<

2. Szerokie profile LED

 Te profile aluminiowe są największymi dostępnymi listwami aluminiowymi. Zamontujemy w nich równolegle aż 6 taśm LED. Profil ten stosuje się, gdy jest głównym, a nie tylko dodatkowym źródłem światła.

3. Profil LED podłogowy i schodowy

Aluminiowy profil podłogowy LED jest montowany w podłożu i jest wodoodporny. Jest bardzo wytrzymały, odporny na nacisk więc można po nim chodzić. 

Szczególnie polecamy profile: Tiano i Flaro – jest to rodzaj profili dostosowany do wszystkich potrzeb profili podłogowych:

>>SKLEP<<

Oraz profili schodowych:

>>SKLEP<<

4. Profile sufitowe LED

Ten profil oświetli Twoje sufity, dachy i ściany. Jest dostępny w szerokiej gamie kształtów i rozmiarów, aby nadać atrakcyjny wygląd Twojemu salonowi, lobby hotelowemu czy recepcji.

Conva i Logi to profile, które zamontujemy za pomocą profilu montażowego Sparo na naszym suficie.

Doskonale nadają się do dekoracyjnego podświetlenia sufitów lub ścian. Jest to bardzo atrakcyjny produkt, który doda niesamowitego uroku każdemu wnętrzu.

>>SKLEP<<

5. Wodoodporny profil aluminiowy LED

  Wodoodporne profile aluminiowe LED nadają się głównie do użytku na zewnątrz lub w wilgotnych miejscach. Wykonane są z wodoodpornego aluminium w przeciwieństwie do produktów z kloszem PC. Zainstalowano w nich taśmę LED przykrywając kloszem PC i uszczelniono ją zatyczką i klejem silikonowym.

>>SKLEP<<

Jakie rodzaje kloszy są dostępne do profili aluminiowych LED?

Przepuszczalność światła jest różna w zależności od rodzaju zastosowanego klosza.

Mamy do wyboru różne wersje przepuszczalności światła: przezroczystą, matową i mleczną (wykonaną z PVC), a także matową i mleczną matową (wykonaną z PMMA).

Jeśli potrzebujemy maksymalną przepuszczalność światła LED powinniśmy zastosować przezroczysty klosz/dyfuzor – jego przepuszczalność światła to 85-95%..

Natomiast półprzezroczysty klosz/dyfuzor daje nam 70-80% przepuszczalności światła. Taki rodzaj klosza pomoże równomiernie rozproszyć światło.

Przesłonka mleczna do profilu LED jest najbardziej popularna. Klosz mleczny pięknie rozprasza światło. Prosty montaż na wcisk od góry. Klosz chroni taśmę przed dostawani.

Klosz czarny z tworzywa PMMA (polimetakrylanu metylu) do profili LED firmy Lumines, jest to płaska przesłonka przykrywająca umieszczone w profilu aluminiowym taśmy LED.

Klosze barwione na kolor czarny posiadają bardzo niską przepuszczalność światła na poziomie 25%.

Przy wyłączonym źródle światła przyjmują czarną barwę, otwierając zupełnie nowe możliwości aranżacyjne.

Po więcej informacji i ofert zapraszamy na naszą stronę internetową:

>>>SKLEP<<<